موسسه دانش پژوهان
موسسه دانش پژوهان

سؤالات متداول

این دوره ها برای چه کسانی بهتر است؟

شما برای هر کسب و کاری احتیاج به یکسری دانش و مهارت مرتبط با مدیریت و رهبری دارید که لازمه اساسی این قضییه یادگیری جامع و کاربردی موارد مربوط به ارتباط با مشتری ، ارتباط با کارمندان ، رفع موانع فروش و تبلیغات ، مدیریت بحران ها و نوآوری و افزایش بهره وری سازمان هستش که این دوره ها بصورت کامل تمام این موارد رو در سرفصل های جامع آموزش داده خواهد شد.

این دوره برای تمام کسانی که می خواهند تغییری در روند کاری و تحصیلی و زندگی شان داشته باشند، موثر هست.

مدت زمان آموزشی برای گذراندن هر دوره چقدر است ؟  

بصورت معمول اگر شما هفته ای 2 روز بصورت ثابت و 6 ساعت، کلاس های حضوری را طی کنید حدودا باید در حدود 2 سال برای دوره MBA  و 5/2 سال برای DBA زمان بگذارید ولی با توجه به برنامه ریزی و همچنین ماهیت آموزش مجازی، شما میتوانید این دوره ها را در طول 1 سال یا کمتر طی کنید.

تفاوت  DBA و MBA در چیست؟

در دوره MBA بیشتر بر روی مسائل مربوط به فروش و بازاریابی و تبلیغات تمرکز شده، در صورتی که در دوره DBA علاوه بر این موارد بر روی طراحی و اجرای استراتژی های کسب و کار ، مدیریت منابع انسانی ، روانشناسی فروش ، مدیریت مالی و همچنین نوآوری و خلق کسب و کارهای جدید تمرکز شده است.

دلیل تفاوت قیمت موسسات مختلف چیست؟  

تفاوت اساتید، حضوری یا غیر حضوری بودن و تفاوت اعتبار مدارک در تفاوت قیمت موسسات مختلف موثر هست.

آیا دوره های حضوری کاربردی تر هستند یا دوره های نیمه حضوری؟ 

این امر کاملا بستگی به شخص شما دارد.

با توجه به مشغله های کاری و درسی که این روزها افراد زیادی درگیر آن هستند و زمان رفت و آمد و حضور منظم در کلاس ها عملی نیست

کلاس های نیمه حضوری طرفداران بسیاری پیدا کرده و کمک شایانی به افزایش سطح علمی افراد خواهد داشت.

مزایای دوره های غیر حضوری چیست؟

در دوره های نیمه یا غیر حضوری شرایط مطالعه کاملا آسان است. نیازی به رفت و آمد ، تحمل ترافیک سنگین، در بعضی از این دوره ها امکان دانلود کلاس ها هست و شما در هر زمان و هر مکانی که باشید می توانید از کلاس ها استفاده کنید.

تفاوت دوره های  MBA و DBA موسسه دانش پژوهان با دانشگاه در چیست؟

درس MBA  درسی عملی و کاربردی برای فضای کسب و کار هست ولی متاسفانه دانشگاه ها هنوز با دیدی تئوری به تدریس این درس می پردازند.

در صورتی که سرفصل ها برخلاف آموزش های دانشگاهی کاملا عملگرا و کاربردی بوده و مستقیم قابلیت پیاده سازی در کسب و کار را دارد.

موقعیت های شغلی دانش آموختگانMBA و  DBAچه میتواند باشد؟

فارغ‌التحصیلان این دوره با فراگیری دانش و فنون مدیریت و البته کسب تجربه عملی، قادر خواهند بود در زمینه های ذیل فعالیت نمایند:

  • اداره امور واحدهای ستادی سازمان‌های تولیدی و اجتماعی در جهت کمک به مدیران این سازمان‌ها برای اداره مؤثرتر سازمان‌های خود
  • اداره و راهبری مؤثر و کارآمد یک سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش‌های تولید، تحقیق و توسعه، مالی، فروش، پرسنلی و اطلاعات
  • ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان با تجدید تشکیلات، رویه‌ها و شیوه های اداری آن بخش
  • کارآفرینی در یک سازمان برای شروع فعالیت‌های جدید یا ایجاد و اداره سازمان‌های جدید
  • طراحی تحول در کل یک سازمان و رهبری و هدایت تحولات کلی بعد از کسب تجربیات مدیریتی

اعتبار مدارک چگونه است؟

مدارک اعطاء شده به دانش پذیران گرامی توسط دانشگاه پیام نور صادر شده که علاوه بر تائید وزارت علوم، قابل استعلام از دانشگاه پیام نور و وزارت علوم بوده و قابل ترجمه نیز می باشد.