مؤسسه دانش پژوهان
مؤسسه دانش پژوهان

فن بیان و سخنوری

فن بیان و سخنوری
 • ساعت آموزشی: 11 ساعت
 • طول دوره: 25 روز
 • کاربران: 100 +
 • قیمت: 0 تومان
ثبت نام در این دوره

توضیحات

آیا از نظر شما، داشتن فن بیان و مهارت سخنرانی فقط مخصوص سخنرانان و مربیان آموزشی است؟

در هر موقعیت شغلی، تحصیلی یا حتی زندگی شخصی که باشید مطمئنا تاکنون برایتان پیش آمده که بخواهید روبروی تعدادی از افراد صحبت کنید. همه‌ی ما اضطرابی که قبل از شروع صحبت‌هایمان در جمع داریم را خاطرمان هست زیرا سخنرانی در جمع، ترسِ شماره‌ی یک اکثر افراد و بدترین کابوس‌شان است. حتی بالاتر از ترس از مرگ.

ارتباطات، یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگیست چون باعث می‌شود بتوانیم تاثیر بگذاریم، انگیزه ایجاد کنیم و دیگران را آگاه کنیم. بدون داشتن مهارت‌های ارتباطی ایجاد تغییر و پیشرفت در کار و زندگی تقریبا غیرممکن است. از آنجا که ما انسانها موجوداتی اجتماعی و ارتباطی هستیم، بیان خوب لازمه ارتباط انسانی به شمار می رود وهمچنین ابزاری برای پیشبرد اهداف در زندگی خانوادگی و حرفه ای می باشد. مهارتی که مجهز شدن به آن لازمه ارتباطات موثر به شمار می آید و این امر بستگی به این دارد که تا چه اندازه از هنر سخن گفتن برخوردار باشیم و فن بیان خود را پرورش دهیم. سخنرانی نیز یکی دیگر از مهم‌ترین شیوه‌های برقراری ارتباطات است.  تفاوت سخنرانی با صحبت در جمع، نحوه انتقال اطلاعات است. در یک سخنرانی انتقال اطلاعات به صورت هدفمند انجام می‌شود و هدف آن آگاه‌سازی‌، تاثیرگذاری یا سرگرم کردن مخاطبان است.

یادگیری فن بیان و مهارت سخنرانی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی‌ست که می‌توانید در زندگی بیاموزید که می‌تواند باعث تغییر و تحول بسیاری از جنبه‌های زندگی شما، از جمله پیشرفت شغلی‌تان و روابط‌تان با دوستان و خانواده، گردد و تاثیر بسیار زیادی روی میزان موفقیت شما داشته باشد.

افرادی که فن بیان خوبی دارند می‌توانند راحت‌تر و سریع‌تر منظور و مفهوم صحبت‌هایشان را منتقل کنند و به قلب مخاطب نفوذ کنند. آنها نظراتشان را به راحتی بیان می‌کنند و کاری می‌کنند که دیگران به حرف‌ها و عقایدشان احترام بگذارند و به همین دلیل در میان دیگران افرادی موثر و قابل احترام شناخته می‌شوند. به غیر از موارد گفته شده دلایل متعدد دیگری نیز برای فراگیری این مهارت وجود دارد:

 • توانایی قانع‌سازی:

یک مهارت مهم در کار و مخصوصا در روابط اجتماعی توانایی قانع‌سازی یا پیروز شدن بر جمعیت است. این مهارت چه در کار و چه در زندگی نتایج فوق‌العاده‌ای برایتان دارد.

 • انگیزه‌بخشی:

برای اینکه بتوانید یک ایده را به ثمر بنشانید باید بتوانید اطرافیان از جمله همکارن، رییس، مشتریان و ... را هیجان‌زده کنید. وظیفه‌ی شما تاثیرگذاری بر مخاطبان و ایجاد فضایی‌ پر انگیزه است تا ایده‌ها و نظراتتان مورد قبول واقع شود.

 • آگاه‌سازی:

آگاه‌سازی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های سخنرانی و فن بیان است. از ارائه‌ی برگه‌های تحقیق و کنفرانس در مدرسه گرفته تا ارائه ایده یا فروش به مشتری.

فن بیان قدرتمند و توانایی برقرار ارتباط موثر را می توان از طریق آموزش و تمرین کسب کرد و با تکنیک های فن بیان آشنا شد. هر چند مسلط شدن به این مهارت نیاز به پشتکار و تلاش دارد ولی آگاهی از منافع و مزایای فن بیان موثر و تکنیک‌های می تواند انگیزه فراگیری این مهارت اساس را در ما ایجاد کرده و نیرو محرکه ما باشد. همه ما خواهان این هستیم که به بهترین شکل و ارتباط برقرار کنیم و دارای نفوذ کلام و قدرت بیان باشم پس لازمه آن این است که راههای تاثیرگذاری کلام و بیان را بیاموزیم و بکار ببندیم.

سر فصل های دوره

 • یادگیری
 • روش های یادگیری بهتر
 • مبانی سخنرانی (1)
 • مبانی سخنرانی (2)
 • قوانین سخنرانی
 • اکو سیستم سخنرانی
بیشتر

استاد این دوره

آشنایی بیشتر با سوابق و تحصیلات استاد دوره


فن بیان و سخنوری

محمدپیام بهرام پور

کارشناسی در رشته Educational Technology (تکنولوژی آموزشی)

مدیر باشگاه سخنرانی برج میلاد

مشاور و مربی شماری از غول‌های اقتصادی کشور

پروفایل استاد

ارسال نظر

شما می توانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید

دوره های مشابه

دوره های مشابه در مؤسسه دانش پژوهان

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد دانش‌ پژوهان می باشد.

خطا در ارسال دیدگاه

لطفا فیلد های خالی را تکمیل نمایید

دیدگاه شما با موفقیت ارسال شد

با تشکر!

خطا در ارتباط با سرور

لطفا اندکی بعد تلاش فرمایید!

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد

کاربرگرامی بزودی با شما تماس خواهیم گرفت

کاربرگرامی اطلاعات شما ثبت شده است

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت

خطا در ارسال فرم

لطفا اطلاعات ورودی مانند تلفن همراه را چک فرمایید

خطا در ارسال دیدگاه

لطفا فیلد های خالی را تکمیل نمایید

دیدگاه شما با موفقیت ارسال شد

با تشکر!

خطا در ارتباط با سرور

لطفا اندکی بعد تلاش فرمایید!

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد

کاربرگرامی بزودی با شما تماس خواهیم گرفت

کاربرگرامی اطلاعات شما ثبت شده است

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت

خطا در ارسال فرم

لطفا اطلاعات ورودی مانند تلفن همراه را چک فرمایید